Adıyaman FK’den tarihe geçecek istatistik; son 3 sezonda 28 teknik direktör değiştirdiler

Spor Toto 2. Lig’de gayret eden Adıyaman FK, peş peşe 3 sezonluk profesyonel lig macerasında tam 28 sefer hoca değişikliğine gitti. Teknik yöneticinin dayanmadığı Güneydoğu temsilcisinde son olarak Süleyman Bilgin‘in vazifesine son verildi.

Adıyaman FK idaresi farklı bir rekora imza attı. 2021 ve 2022 yılları içerisinde Türkiye’deki profesyonel liglerinin en çok teknik direktör değiştiren kulübü unvanını alan Adıyaman FK, 10 gün evvel anlaştığı  Süleyman Alım ile ilişiğini kesti.

2018’de profesyonel liglerde uğraş etmeye başlayan Adıyaman FK değiştirdiği teknik yönetici sayısıyla dikkati çekti.

28 sefer hoca değiştirdiler

2018’de birinci sefer profesyonel lige yükselen ve 3. Lig’de uzunluk gösteren Adıyaman FK birebir dönem küme düşerek Bölgesel Amatör Lig’in yolunu tutmuştu. 2020’de tekrar 3. Lig’e yükselen Adıyaman, sonrasında ise 2. Lig’e çıkmıştı. Güneydoğu temsilcisi 3 sezonluk profesyonel lig sürecinde tam 28 kere hoca değiştirdi.

Bilgin ile yollar ayrıldı

Adıyaman’da son olarak 10 gün evvel misyona getirilen Süleyman Bilgin, geçen hafta Pazarspor’u 4-0 devirdikten sonra haftanın teknik yöneticisi seçilmişti. Fakat Adıyaman, Fethiyespor ile 1-1 berabere kalınan maçın akabinde Alım ile yolların ayrıldığını açıkladı.

“Bana ve grubuma yapılanları kamuoyunun vicdanına bırakıyorum!”

Bilgin toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Şunu bilhassa belirtmek istiyorum, ortada rastgele olumsuz bir durum yok iken kulüpten ayrılmamız kabul edilemez bir durumdur. Asıl üzüldüğüm nokta ise teknik takımımdaki arkadaşlarımın 2. kontrattan ötürü bu dönem mağdur olmalarıdır. Kulüp kaleci antrenörü durumundan ötürü ceza aldığı için grubumdaki kaleci antrenöründen rica edildi, bizde bize verilen vaatler doğrultusunda kabul ettik. Gelinen bu noktada bana ve grubuma yapılanları kamuoyunun vicdanına bırakıyorum!” dedi. (Ajansspor)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir