Andrea Pirlo: Biz de tesisimiz olsun istiyoruz

Spor Toto Harika Lig’in 11. haftasında Ümraniyespor’u deplasmanda 3-1 mağlup ederek puanını 12’ye yükselten Karagümrük’te Teknik Yönetici Andrea Pirlo müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

Çabayı kıymetlendirerek kelamlarına başlayan Pirlo, “Zor bir maç oldu. Maçın birinci yarısı istediğimiz üzere geçmedi. Yediğimiz gole gerçek bir tepki vererek maçın seyrini elimizde tutabildik. İkinci yarıda da maçı istediğimiz hale getirebildik. Geçen haftakinden daha kıymetli bir maçtı. Devamlılık istiyorduk. Bu da çok kıymetli. Burada durmak istemiyoruz. Birebir istekle yolumuza devam etmek istiyoruz” tabirlerini kullandı.

“Herkesin hazır olması önemli”

Jimmy Durmaz’ın geriden oyun kurarken çok değerli bir isim olduğunun altını çizen Pirlo, “Geriden oyun kurarken bize çok lazım olan bir oyuncu Jimmy. Oyun görüşü yüksek ve sahanın her yerini gören bir oyuncu. Bu tip preslerde birinci presi kırmak açısından değerli. Bu meziyetlerinden faydalanıyoruz” dedi. Borini ve Diagne’nin skor tesirine de değinen Pirlo, “Maçtan maça değişen oyunlar var. Elimizde kullanabileceğimiz kimi oyuncular var. Onların da hazır olmaları kıymetli. Oyuna girenler de yeterli katkı verdi. Kıymetli olan herkesin hazır olması ve yeterli çalışması. Hem atak ve hem savunma bölgesinde farklı tertipler bulabiliriz” sözlerini kullandı.

“Biz de tesisimiz olsun istiyoruz”

Bir sonraki maçta Galatasaray ile oynanacak olması hakkında, “Çok değerli bir maça çıkacağız. Çok değerli bir rakip. En güçlü gruplardan birisi. Öncelikle yarın dinlenip sonra tahlillere başlayacağız. Fenerbahçe maçındaki üzere atak oynamak istiyoruz. Galatasaray maçında da emsal bir oyun oynayacağız” tabirlerini kullanan Pirlo, grubun stadının ve tesisinin olmaması hakkında ise “Şu anda Karagümrük’te bu türlü bir bahtımız yok. Olağan ki bu türlü bir stadın yapılmasını biz de isteriz. Bu biçimde kompakt bir stat olması hepimiz için çok farklı olur. Bu türlü hoş atmosferlerde oynamak futbolcular ismine da çok hoş. Tesis sıkıntımız da var lakin şu anda bunu aşikâr formda düzenleyebildik. Yeniden de kendi ismimize tesisimiz olmasını istiyoruz” diyerek kelamlarını tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir