Başak Demirtaş’tan video: Yalnız bir ağaç gibi düşünmeyin lütfen

Yurt dışında yaşayanlar için oy kullanma süreci bugün başladı. Başak Demirtaş, yurt dışında oy kullanmaya başlayanlara bir görüntü ile seslendi. “Yurt dışında yaşayan kıymetli arkadaşlar, sizin üzere yüz binlerce ağaçla, kocaman bir özgürlük ormanıyız aslında” notuyla paylaştığı görüntüde Demirtaş, “Sizin, partimiz Yeşil Sol Partiye ve değişime vereceğiniz oylar, Selahattin’e, tutsak arkadaşlarımıza, hepimize büyük moral olacak ve gücümüze güç katacak. Birlikte çalışacağız, birlikte değiştireceğiz, birlikte başaracağız” tabirlerini kullandı.

Başak Demirtaş’ın açıklamaları şöyle:

“Merhaba, yurt dışında yaşayan pahalı arkadaşlar,

Biliyorsunuz biz burada tüm halkımızla birlikte büyük bir kararlılık ve coşkuyla seçim çalışmalarına devam ediyoruz.

Hepimizin mukadderatını değiştirecek bu tarihi seçimde birinci oylar sizden olacak. Zira yurt dışında oylar 27 Nisan’dan itibaren kullanılmaya başlandı.

Sizin, partimiz Yeşil Sol Parti’ye ve değişime vereceğiniz oylar, Selahattin’e, tutsak arkadaşlarımıza, hepimize büyük moral olacak ve gücümüze güç katacak.

Sizin oyunuz sonda bir milletvekilliğini kazandırma tesirinde olacak. Kendinizi yalnız başına bir ağaç üzere düşünmeyin lütfen, sizin üzere yüz binlerce ağaçla, kocaman bir özgürlük ormanıyız aslında. O yüzden sizin oyunuz çok pahalı ve çok güçlü. Bu gücünüzü kullanın lütfen.

Ayrıca bu görüntüyü kararsız olduğunu gördüğünüz yahut bir nedenle sandığa gitmeyi düşünmeyen akrabalarınıza, arkadaşlarınıza göndermenizi rica ediyorum.

Birlikte çalışacağız, birlikte değiştireceğiz, birlikte başaracağız.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir