Başkan Aktaş, Mudanyalı kadınlarla bir araya geldi

BURSA (İGFA) – Mudanya’nın Çağrışan Mahalle Muhtarlığı tarafından düzenlenen kahvaltıya katılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 8 Mart Dünya Bayanlar Günü dolasıyla Mudanyalı ve Halk Eğitim Merkezi’nde eğitim gören bayanlarla biraraya geldi. AK Parti Mudanya Belediyesi lider adayı Gökhan Dinçer’in de katıldığı programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, mevcut işleriyle yetinmeyip kendini geliştirme ismine halk eğitim merkezi kurslarına katılan bayanları kutladı. Bilhassa sanat ve meslek kurslarına bayanların daha fazla ilgi gösterdiğini belirten Lider Aktaş, “İnsanın kendisini yetiştirmek için uğraş içerisinde olması çok hoş bir durum. Bu imkânı sağlayan devletimize, Ulusal Eğitim Müdürlüğü’ne ve eğitmenlerimize ayrıyeten teşekkür ediyorum. Anneliğin yahut kadınlığın bedeli senede bir gün kutlamakla anlaşılmaz. Babasını erken kaybeden birisi olarak annemle büyümüş birisiyim. Annemin benim için döktüğü gözyaşlarıyla hayata tutundum ve okudum. Nasihatlerini her vakit dinledim. Ana başa taç imiş, her kedere ilaç imiş. Bir insan pir olsa, belediye başkanı, iş adamı olsa da her vakit anaya muhtaç imiş. Bayan annedir, eştir, hayat arkadaşıdır. 8 Mart Dünya Bayanlar Gününü bu kapsamda düşünmeliyiz” dedi.


Mudanya’nın kahırlarını ve gereksinimlerini bildiklerini lisana getiren Lider Aktaş, “Bulunduğunuz nazaran plansız bir bölge. Her şeyin başı plandır. Planınız varsa yol, yeşil alan, eğitim alanı, sıhhat alanı, toplumsal tesis alanı da olur. Çağrışan’a iki katlı çağdaş toplumsal tesis kazandırmak istiyoruz. Tüm bu kasvetleri çözeceğiz. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. 31 Mart’ta şahsım ismine, Gökhan Dinçer’e ve muhtarımıza dayanak bekliyorum” diye konuştu.
AK Parti Mudanya Belediyesi lider adayı Gökhan Dinçer, tüm bayanların 8 Mart Dünya Bayanlar Günü’nü kutladı. Kendisinin de Çağrışanlı olduğunu hatırlatan Dinçer, Mudanya’nın ve Çağrışan’ın tüm dertlerini bildiklerini ve tahlil üretmek için yola çıktıklarını söyledi.


Halk Eğitim Merkezi’ni de gezen Lider Aktaş ve beraberindekiler, eğitim gören bayanlarla sohbet ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir