Emirates, Yemek Ön Sipariş Hizmetini Tanıtıyor


Emirates, yolcuların uçuşlarından 14 gün ile 24 saat önce sıcak ana yemeklerini önceden seçebilecekleri, böylece her seferinde tercih ettikleri yemek seçimini almalarını sağlayacak yenilikçi bir yemek ön siparişi girişiminin ilk adımlarını atıyor. Yeni girişimin ayrıca gıda israfını azaltmaya yardımcı olması bekleniyor.

Bu girişim, 25 Temmuz’dan itibaren Dubai ile Londra Heathrow, Londra Gatwick ve Londra Stansted arasındaki tüm uçuşların Business Class kabinlerinde uygulanacak. Zaman yönetimini iyileştirecek ve uçakta yemek tüketimine yeni bir bakış açısı getirecek girişim, Emirates yolcu deneyimine katkı sağlayacak. Yemek ön siparişi, mevcut yapay zeka özellikli yolcu tercihi izleme verileri ve kabin raporlarına eklenerek, birinci sınıf “gökyüzündeki restoran” deneyimi sunmak için hem menü planlamayı hem de optimum yiyecek yüklemeyi kolaylaştıracak.

Yolcular, uçuşlarından 14 gün öncesine kadar Emirates.com veya Emirates uygulamasında uçak içi menüye bakabilir ve yerel malzemelerle hazırlanan, yöresel lezzetlerden oluşan bir seçki arasından seçim yapabilir. Dileyen yolcular özel yemek siparişi de verebilirler.

Uçakta, kabin ekibi yemek seçimini görüntülemek ve yolcuya tercih ettiği sıcak yemeği sunmak için özel olarak oluşturulmuş bir uygulama kullanacak. Emirates, yemek ön siparişi girişimini yakın gelecekte daha fazla uçuş noktasına ve kabin sınıfına yaymayı planlarken, ilk kullanıma sunma aşamasından itibaren yolcu geri bildirimlerini yakından takip edecek.

Dijital destekli Yemek Ön Sipariş hizmeti, Emirates yolcularının keyif alabileceği yeni bir uygulama olarak ön plana çıkıyor. Web sitesi üzerinden check-in, uygulama üzerinden check-in, dijital biniş kartı seçeneği ve seyahat programı yönetiminin yanı sıra, yolcular dijital menülere önceden erişebilir, üyelik kademesine ve seyahat sınıfına göre ücretsiz bağlantıya hemen erişmek için Emirates Skywards’a katılabilir ve uçak içi eğlence sistemi ice’da bulunan favori filmlerden, TV şovlarından ve müziklerden oluşan bir oynatma listesi oluşturarak uçağa bindikleri anda uygulamalarından TV ekranlarına senkronize edebilirler. Emirates yolcuları ayrıca, uçak içi eğlence ekranında beliren ve yolcuların Emirates ile daha iyisiyle uçmalarını sağlayacak geri bildirimler sağlayan hızlı bir dijital ankete katılarak da uçuşlarını tüm yönleriyle değerlendirebilirler.

 

Emirates Hakkında: 

Emirates, dünyayı global merkezi olan Dubai aracılığıyla birbirine bağlayan, dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden biridir. Emirates, bugüne kadar 500’ün üzerinde uluslararası ödül kazandı. Modern, verimli ve rahat uçaklarıyla 1987 yılından beri Türkiye’deki yolcularını Dubai üzerinden dünyaya bağlıyor. Emirates, ikonik çift katlı süperjumbo Airbus A380 ve Boeing 777 – 300ER uçakları ile İstanbul Havalimanı’ndan haftada toplam 21 sefer gerçekleştiriyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir