Erdoğan’ın aslanları doğurdu… İsimlerini halk koyacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’ne getirilen ve isimlerini da Erdoğan’ın verdiği “Sudan” ve “Sultan” isimli aslanların yavruları, düzenlenen programla basın mensupları ve ziyaretçilere tanıtıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, programda, Hayvanat Bahçesi’nde aslanlara merkezde kıymetle bakıldığını aktararak, şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımız Sudan’ı ziyaret ettikten sonra beni aradı ve ‘araştırdık, bunlara lakin Gaziantep uygun bakabilir.’ dedi. Bunlar büyük emanet. Ben de ‘burada kaplanlar ve aslanlar var. Siz hiç merak etmeyin, size edilen armağan bize emanettir, gerekeni yapacağız’ dedim. Buradan arkadaşlarımız Sudan’a gitti ve getirdiler. İsimlerini Cumhurbaşkanımız verdi. 2 dişi 2 erkek aslan 4 yıl evvel geldi. Artık artık daha hoşunu yaşıyoruz. Anne Sultan baba Sudan’dan dört yavru oldu. Bu bebekler 1,5 aylık. Bu hayvanlara çok hoş bakılıyor.”

HANGİ İSİM KONACAK

Şahin, yavruların isimlerinin toplumsal medya üzerinden yapılacak anket sonucu belirli olacağını belirtti.
Vatandaşların ağır iştirakini beklediklerini anlatan Şahin,

“Sosyal medyadan vatandaşlarımız katılsın. 2 dişi 2 erkek yavru var. En çok hangi isim isteniyorsa onları koyacağız.” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler de merkezdeki hayvanlara ihtimamla baktıklarını tabir etti.

Merkeze ziyaretçilerin ağır ilgisinin olduğunu lisana getiren Özsöyler, “Normal olarak aslanlar 1 yahut 2 yavru doğuruyorlar. Lakin tüm hayvanlara baktığımız üzere el bebek gül bebek bu hayvanlara bakıyoruz. Birinci kere dört yavru doğurdular bizi çok memnun ettiler. İnşallah ileride öteki 2 aslandan da yavru alırız.” diye konuştu.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir