İmamoğlu’nun sözlerine Kılıçdaroğlu’ndan yanıt: “Görevine devam edecektir”

28 Mayıs ikinci tıp cumhurbaşkanlığı seçimini kaybeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçaroğlu, birçok kısımdan reaksiyon almıştı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu seçimin kaybedilmesinin akabinde partide değişim olması gerektiğini söylemişti. İmamoğlu, Haliç Kongre Merkezi’ndeki “İstanbul’a hizmette 4 yıl sunumu” programında kıymetli açıklamalarda bulundu.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ekrem İmamoğlu, bu haftayı çok önemsediğini lisana getirdi.

“GRUP TOPLANTISI BEKLENTİLERİMİ KARŞILAMADI”

Salı günü yapılan CHP küme toplantısıyla birlikte sürece dair bir tanım ya da değişimle ilgili bir gelişme beklendiğini anlatan İmamoğlu, “Bu şahsi bir sorun de değildir. Toplumsal bir beklentidir. O bakımdan beklentileri karşılayan bir küme toplantısı mı olmuştur ya da olmamıştır. O alışılmış halkın ya da CHP’lilerin takdiri fakat benim beklentilerimi karşılamamıştır. Çok net.” dedi.

CHP GENEL BAŞKANLIĞI’NA ADAY OLACAK MI?

İmamoğlu, CHP Genel Başkanlığına aday olma konusunun konuşulmadığını tabir ederek, “Hiçbir vakit kendime bu sürece dair yaptığım sohbetlerde bir makam biçmedim. Ayrıyeten şunu da söylemek isterim. Ben büsbütün bir değişim sürecine talip olduğumu ve buna liderlik etmeye hazır olduğumu söz ettiğim doğrudur lakin bir süreç tanımıdır, şahsî bir makam tanımı değildir.” diye konuştu.

Çarşamba günü 81 vilayet liderinin iştirakiyle Genel Merkez’de gerçekleşen ve 8,5 saat süren kritik toplantının akabinde yapacağı açıklamalar merak edilen Kılıçdaroğlu, TELE 1’de “değişim” çağrıları ve parti içindeki son durumla ilgili açıklamalarda bulundu.

İMAMOĞLU’NUN “DEĞİŞİM” DAVETİNE YANIT

Katıldığı canlı yayında Ekrem İmamoğlu ile ilgili “Herkes cumhurbaşkanı adayı olabilir. İmamoğlu da aday olabilir.” diyen Kılıçdaroğlu, “Şirketler başkadır. Partiler ayrıdır. Ekrem Bey şüphesiz de aday olabilir, başarılı bir isimdir. Lakin ben asla ve asla halkın oylarıyla alınmış bir belediyeyi AK Parti’ye teslim etmem. Yani Ekrem İmamoğlu misyonuna devam edecektir” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir