Stada yanıcı ve patlayıcı sokulmasında kullanılan ambulans firması kapatıldı

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, yaptığı yazılı açıklamada, “Olaylı Göztepe-Altay maçında Gürsel Aksel Stadyumu’na yanıcı ve parlayıcı gereçleri taşıyan ‘Alo Ses Ambulans Servisi’ valiliğimizce süresiz kapatılmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunulur.” tabirlerini kullandı.

Gürsel Aksel Stadı’nda 27 Kasım’da yapılan karşılaşmanın 20. dakikasında, Altay taraftarlarının bulunduğu kısımdan Göztepe seyircilerinin olduğu kısma yanıcı unsur fırlatmış ve bir taraftar yaralanmıştı. Oyunun durmasının akabinde Göztepe taraftarı M.N.A, eline geçirdiği köşe gönderiyle Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç’i yaralamıştı.

Yaşanan olaylar sonucu hakem Emre Kargın’ın isteğiyle her iki grup futbolcuları soyunma odasına gitmiş, yaklaşık 25 dakika beklemenin akabinde karşılaşma tatil edilmişti. Göztepe taraftarı M.N.A. “kasten öldürmeye teşebbüs” ve “6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’a muhalefet” kabahatlerinden tutuklanmıştı.

Tribüne fişek atılarak bir kişinin yaralanmasıyla ilgili yürütülen soruşturmada ise yanıcı ve patlayıcı unsurların bir kısmının ambulans vazifelileri A.G. ve H.K. tarafından stada sokulduğu tespit edilmişti. Göztepe taraftarlarının bulunduğu kısma işaret fişeği fırlatarak bir kişinin yaralanmasına neden olduğu tespit elien F.E. de gözaltına alınmıştı. F.E’nin tribüne atılan işaret fişeğini üzerine saklayarak stada soktuğu belirlenmişti. Soruşturma kapsamında 28 kişi gözaltına alınmış, F.E. ile ortalarında ambulans vazifelilerinin de olduğu 19 kuşkulu tutuklanmıştı. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir