Valilik açıkladı; İşte İstanbul’da alınacak yılbaşı tedbirleri

Valilikten yapılan açıklamaya nazaran, vatandaşların yeni yıla huzur ve inanç ortamı içinde girmelerini temin etmek, genel güvenliğin, asayişin koruması ile kamu nizamını sağlamak maksadıyla İçişleri Bakanlığının genelgeleri doğrultusunda kentte güvenlik önlemleri alındı.

Bu kapsamda, yeni yıl programları münasebetiyle insan yoğunluğunun artabileceği konaklama tesisleri, cümbüş yerleri, restoran, kafe ve gibisi yerlerde aktif, ağır ve sürdürülebilir kontroller gerçekleştirilecek ve vazifeli işçi sayısı artırılacak.

Vatandaşların ağır olarak bulunduğu alışveriş merkezlerinde, havalimanları, otogar ve toplu taşıma araçlarına ilişkin istasyonlarda, kutlama gerçekleştirilen meydan ve alan ile cümbüş yerlerinde güvenlik ünitelerince önlemler alınacak. Yeni yıla girileceği sırada vatandaşların kutlama yapabileceği alan, meydan ve yerlerde önlemler artırılarak uygulanacak.

EKSİKSİZ SIHHAT HİZMETİ SAĞLANACAK

İl Sıhhat Müdürlüğünce sıhhat kurumlarında yeteri kadar işçi görevlendirilerek acil servis hizmetleri de dahil olmak üzere eksiksiz sıhhat hizmeti verilmesi sağlanacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığınca (İtfaiye Daire Başkanlığı) yangın ve gibisi tehlikelere karşı her türlü hazırlık yapılacak ve teyakkuz halinde bulunulacak.

Belediye, emniyet ve jandarma çalışanınca yılbaşı nedeniyle misyonların aksamaması için en üst düzeyde önlem alınarak nöbet hizmetleri aksatılmadan yürütülecek.

Trafik, zabıta ve vergi kontrol elemanları takımlar halinde kontrol ve denetimlerini aktif bir formda gerçekleştirecek.

Telefon arızaları ile elektrik, su, doğal gaz kesinti ve arızalarına karşı ilgili kurumlarca gerekli tedbirler alınacak. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir